clubbing europe 2017 daugavpils 2

Uzzini, kā Raivim Gunāram, Laumai un Germanam pagāja otrā diena vāciešu apmaiņas ietvaros!

Diena sākās kā parasti - hausisti aizgulējās, jo nebija uzlikts modinātājs ☺. Brokastīs viss notika veiksmīgi, bet pamanījām, ka ļoti maz jauniešu ēd brokastis. Pajautājām skolotājiem, kādēļ, un uzzinājām, ka Vācijā jaunieši nereti neēd brokastis, bet tikai pusdienas, vai ēd branču.

Plkst 8:15 mūs sagaidīja J.Pilsduska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas skolotājs un Eiropas kluba “12 stars” konsultants Andžejs Začiņajevs un aizveda līdz skolai. Tur mums skolotāju istabā bija sagatavota lieliska sagaidīšana, kur bija vairāki skolotāji un skolēni. Poļu ģimnāzijas Eiropas Klubs mūs sagaidīja ļoti jauki - katram skolēnam iedalīja savu atbalsta personu no “12 stars”.

Pēc burvīgās sagaidīšanas mums bija neliela ekskursija pa skolu. Man ļoti patika, ka jau šajā mirklī radās saikne starp abām pusēm - Latviju un Vāciju. Sākās neliela pieredzes apmaiņa par to, kādas vērtēšanas sistēmas ir kurā valstī. Pulksten deviņos jauniešiem tika sniegta iespēja uzlabot savas svešvalodu prasmes, jo viņiem notika angļu valodas nodarbība skolā.

Pēc angļu valodas nodarbības, notika skolu un Eiropas Klubu prezentācijas. Šeit Daugavpils bija ļoti labi sagatavojusies. Daugavpilij bija 20 slaidu prezentācija par savu skolu un video to un tās interešu pulciņiem. Par Eiropas klubu prezentāciju bija sagatavojis kluba prezidents Antons Kazačonoks, un prezentācijā bija iekļauti vairāki pasākumi un projekti, kuros viņi piedalījās pēdējo gadu laikā. Nedaudz amizanti, ka Eiropas kluba “12 stars” prezidents nosauca Klubs "Māja" par galveno Eiropas klubu Latvijā. Iespējams, ka mums biežāk jābrauc ciemos, lai paskaidrotu, ka esam biedŗība, kura koordinē arī Eiropas klubus. Pēc Daugavpils Eiropas kluba prezentācijas vācieši, katra skola, parādīja savu sagatavoto video. Video bija ļoti jauki un, galvenais, ka tie bija jauniešu gatavoti.

Pēc abiem Eikiem Pjotrs (atbalsta persona apmaiņas laikā no Šūmana organizācijas Polijā) prezentēja savu Eiropas klubu Polijā, kurš tā darbības laikā, ir organizējis un piedalījies vairāk nekā 20 jauniešu apmaiņās. Pjotra Eiropas klubā ir skaidri nodefinēti trīs darbības virzieni: apmaiņas, cilvēktiesības un sociālā iekļautība. Diena izvērtās vērtīga ne tikai Eiropas klubu biedriem, bet arī visiem hausistiem, kas palīdz organizēt šo apmaiņu. Nu ko, priekšā pēdēā diena Daugavpilī!

Par to, kā mums pagāja 3. februāris, lasi rīt! /Raivis Gunārs/

Pasākums tiek organizēts ERASMUS + programmas ietvaros īstenotajā projektā “Clubbing Europe – strengthening active European clubs and creating new ones”.

Pasākums tiek organizēts ERASMUS + programmas ietvaros īstenotajā projektā “Clubbing Europe – strengthening active European clubs and creating new ones”.