clubbing europe 2017 daugavpils

Lieli darbi, laba atpūta! Hauss arī šajā dienā neaizmirst terminu prokrastinācija, vairāk kā trīs reizes atceļot modinātāju, jo sapņi par cepumiem un tēju bija tik saldi, ka sevī pilnībā ieskāva. 

Dienu mēs sākām ar lieliem pārdzīvojumiem - pirmo reizi patstāvīgi devāmies uz poļu ģimnāziju, cerot atrast pareizo vietu. Kopīgiem spēkiem un, saliekot kopā visi savas zināšanas, galamērķi sasniedzām. Ierodoties skolā mūs sagaidīja Eiropas kluba "12 stars" jaukie biedri, un uzreiz tikām iesaistīti brīnišķīgā, atspirdzinošā beļģu dejā. Pēc dejas skolēni jutās gatavi darbam, un tā nu mums sākās darbs grupās. Visi tika sadalīti trīs grupās - gan latviešu skolēni, gan Vāciju pārstāvošie viesi. Grupām tika piešķirti katrai savs uzdevums - bija grupa "everyday", kuri pārrunāja ikdienā veicamās aktivitātes, lai Eiropas klubs būtu veiksmīgs un sasniegtu savus mērķus, bija grupa "the decorators", kura atbildēja par visu kluba publicitātes iespēju apskatīšanu, kā arī bija grupa "garden", kur pārrunāja visas institūcijas, ar kurām Eiropas klubs var sadarboties un ar kurām vajadzētu sadarboties. Grupām darbā veicās radoši, un visi plakāti tika noformēti ļoti skaisti. Dažās grupās veicās pagrūti valodas barjeras dēļ, bet ar hausistu palīdzību izdevās šo problēmu atrisināt veiksmīgi. Darba grupas savu darbu pēc aktīvās sesijas prezentēja, sadarbojoties visu pušu skolēniem un skolotājiem.

Pēc labi nopelnītas kafijas pauzes mēs darbu turpinājām, spēlējot erudīcijas spēli par Eiropas Savienību. Šajā spēlē bija 10 uzdevumi - trīs uzdevumi radoši, piemēram, vienā vajadzēja no spageti uzcelt eifeļtorni, bet septiņi uzdevumi vairāk vērsti uz zināšanām, piemēram, noteikt valsts nosaukumu pēc dotās kontūras. Šo interesanto spēli bija izgatavojis Pjotrs no Šūmana fonda. Pēc spēles skolēni gandarīti ar sasniegumiem devās ekskursijā pa Daugavpili. Šo ekskursiju vadīja skolēni no poļu ģimnāzijas, tieši tādēļ tā bija tik īpaša. Ekskursija notika veiksmīgi, protams, ar dažiem pazudušiem skolēniem, bet beigās viss nokārtojās. Savu laiku ar daugavpiliešiem noslēdzām ar grandiozām vakariņām, kas notika kafejnīcā "Pagalmiņš". Pēc vakariņām visi devāmies uz boulingu, lai atslābinātos pēc tik kārtīgi padarīta darba. Šī diena bija izcila sadarbības atslēga, jo vāciešu Eiropas klubu pārstāvji manāmi uzlaboja komunikāciju savā starpā, kā arī viena no vāciešu skolām izteica vēlmi nākotnē sadarboties ar poļu ģimnāziju, kopēji organizējot pasākumus.

Par to, kā nokļuvām atpakaļ uz Rīgu un, ko darījām Hausa dzimšanas dienā, lasi drīz! /Raivis Gunārs/

Pasākums tiek organizēts ERASMUS + programmas ietvaros īstenotajā projektā “Clubbing Europe – strengthening active European clubs and creating new ones”.

Pasākums tiek organizēts ERASMUS + programmas ietvaros īstenotajā projektā “Clubbing Europe – strengthening active European clubs and creating new ones”.