Atskaties uz vāciešu skolēnu pirmspēdējo dienu Latvijā! Stāsta Raivis.

 “6. februāra rīts bija īpaši agrs rīts gan hausistiem, gan arī vāciešu skolēniem. Pa ledainajām Rīgas ielām mēs devāmies uz autobusu, kurš izbrauca no Rīgas plkst. 8:30. Kad mēs nonācām Ādažos, Vācijas pārstāvjiem bija izcila iespēja, ejot 20 minūtes līdz skolai, piedzīvot Latvijas klimatu. Nepamanījām, ka autobuss piestāj praktiski pie skolas un izkāpām ātrāk. Skolā mūs sagaidīja ļoti jauki ar jau gatavu tējas un kafijas galdu. No sākuma mēs iepazināmies ar Ādažu Eiropas klubu un ar Ādažu vidusskolu. Eiropas kluba “Mazie eiropieši” biedri mums novadīja jauku ekskursiju pa skolu, izcilā vācu valodā pastāstot par skolas vēsturi. Vāciešu pārstāvji bija ļoti priecīgi, jo ekskursija un dažas aktivitātes notika vācu valodā. Ekskursija pa skolu ilga aptuveni 20 minūtes, jo skola ir ļoti liela. Mūs izvadāja pa visiem korpusiem un parādīja interesantākās vietas, tai skaitā arī “Mazo eiropiešu” kabinetu. 

Pēc ekskursijas, dažiem enerdžaizeriem un 3 tējas krūzēm sekoja pirmais grupu darbs, kur četras grupas katra izdomāja savu pasākumu jauniešiem. Idejas bija radošas un nākotnē realizējamas. Dienas programma bija ļoti interesanta un Eiropas klubiem pat bija tests 18 valodās, starp tām arī vācu un latviešu valodas. Pēc visām radošajām un komandas aktivitātēm sekoja nopietnā daļa – Pjotrs, mūsu lieliskais palīgs no Polijas, vadīja darbnīcu par Eiropas klubu realizējamajām aktivitātēm un struktūru. Viņam bija sagatavota ļoti izsmeļoša prezentācija. Pēc pusdienām skolas tautisko deju pulciņš bija sagatavojis brīnišķīgu koncertu, kurā dejoja gan jaunākie, gan vecākie skolas audzēkņi. Pēc visām šīm jaukajām aktivitātēm devāmies uz Ādažu kultūras namu, kur mums pastāstīja par Ādažu vēsturi.

Tad mūs jau gaidīja autobuss, lai dotos uz Balto kāpu. Visi ļoti gaidīja šo dienas daļu, jo vēlējās redzēt jūru ziemā un, mums par laimi, bija uzspīdējusi saulīte, kura padarīja skatu vēl burvīgāku. Pēc ļoti emocionāla jūras apciemojuma, mums bija vakariņas picērijā un tad nu bija laiciņš doties mājup uz Rīgu.”

Kad 6. februāris bija lieliski pavadīts Ādažos, diemžēl pienāca arī apmaiņas pēdējais rīts. Vēl agrā 7. februāra rītā steidzām izdarīt pēdējās izvērtēšanas, lai saprastu, ko tad jaunieši ieguvuši no šīs nedēļas, kā arī, lai apzinātu, kas būs pirmās lietas, ko jaunieši darīs, atgriezušies Vācijā. Interesants veids, kā izvērtējām nedēļas laikā apmeklētās vietas, īstenotās aktivitātes un satiktos cilvēkus, bija “apmaiņas koks”, kur pie katra zara varējām pievienot atbilstoša noskaņojuma krāsainu lapu. Priecē, ka visas aktivitātes tika atzīmētas kā ļoti vērtīgas.

Jauniešu apmaiņa bija pietiekoši nogurdinoša, jo Latvijas Eiropas klubi bija sagatavojuši dažādas aktivitātes, lai pēc iespējas labāk apmācītu vāciešu grupu. Tomēr pēdējā rītā jaunieši bija ārkārtīgi iedvesmoti, priecīgi un gatavi veidot Eiropas klubus savās skolās.

Iespējams, drīzumā rakstīsim par Latvijas Eiropas klubiem, kas devušies ciemos pie jaunajiem klubiem Vācijā!

Pasākums tiek organizēts ERASMUS + programmas ietvaros īstenotajā projektā “Clubbing Europe – strengthening active European clubs and creating new ones”.