Izproti, iesaisties, lem! (1080 × 500 pikseļi)

SVEIKS/A!

Mums prieks Tevi redzēt mūsu projekta “Izproti, iesaisties, lem!” mājaslapā. Projekts veidots sakarā ar to, ka Latvijā ir novērojama ļoti pasīva iesaiste politiskajos procesos jauniešu vidū, ko izraisa dažādi faktori, kā neizpratne par politiskajiem procesiem, uzskati, ka viņu balsīm nav ietekme, neuzticība politiskajām partijām, kuras neakcentē jauniešiem svarīgas tēmas, kā arī bieži vien jauniešu ieteikumus neuztver nopietni. Tāpēc mēs centīsimies informēt un izglītot par šīm tēmām, lai Jūs un citi būtu gatavi doties vēlēt ar smaidu uz sejas!

Noderīgi un aktuāli

Pievienojies LAMPAs diskusijai!

Kas tad īsti ir populisms un vai tas tiešām ir tik populārs, kā to uztver? Šķietami, ka pēdējos gadus var uzskatīt par populisma uzvaras gājienu uz politiskās skatuves, bet vai tas tiešām tā ir? Vai populisms ir tikai mūsdienu fenomens? Ko tad īsti nozīmē šī “zvēra” skaļāka ienākšana politikā un kā izvairīties no tā viltīgajām ķetnām? Diskutēsim par šiem un vēl daudz citiem jautājumiem. Šī diskusija būs noderīga ikvienam, kurš vēlas neiekrist populisma slazdā un sevi izglītot.

TIKAI TEV!!!

2022. gada 1. oktobrī Latvijā notiks kārtējās 14.Saeimas vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēl 100 parlamenta deputāti. Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma.

Seko līdzi diviem tēliem – Pēterim un Kārlim un uzzini kāpēc doties vēlēt, kādi varētu būt tavi izaicinājumi un kas tev jāņem vērā, lai vēlēšanās izdarītu pareizo lēmumu.

Video nav vēl publiski izziņots, tāpēc Tev ir iespēja būt vienam no pirmajiem, kas var noskatīties video pamācību par vēlēšanām!

Sociālie tīkli

Lai nepalaistu garām svarīgākos jaunumus, pasākumus un aktivitātes no projekta “Izproti, iesaisties, lem!, kā arī vienlaicīgi uzzinātu vairāk par Saeimas vēlēšanām, pieseko projekta sociālajiem tīkliem – Facebook un Instagram platformā. 

Podkāsts

Klausies podkāstu “Kontrasts”, kur divi jaunieši kopā ar visiem runā par jauniešiem aktuālām tēmām, tajā starpā arī par politiku un vēlēšanām!

Sadarbība

Miljoniem jaunu cilvēku netiek iesaistīti sabiedriskajā un politiskajā dzīvē. Šajā laikā, kad ir klimata krīze, globālais konflikts un izteiktā paaudžu nevienlīdzība, jauniešu iesaiste un pārstāvība ir vajadzīga vairāk nekā jebkad agrāk. Ir pienācis laiks jauniem cilvēkiem būt redzamiem un sadzirdētiem. Klubs “Māja” un projekts “Izproti, iesaisties, lem!” uzsāk sadarbību, lai kopīgiem spēkiem jauniešus vairāk motivētu iesaistīties politikas un citu lēmumu pieņemšanā.

Noderīgi

Esi jaunietis, vecāks vai skolotājs šajā sadaļā atradīsi kaut kādus svarīgus un noderīgus materiālus par Saeimas vēlēšanām un citām aktivitātēm.