Intervija ar Jēkabu Dzenīti

Līdz šim esam iepazinušies ar biedrības prezidenti un viceprezidentu iekšlietās, bet nevar piemirst arī par amatu, kurš atbild par sadarbību ar citām organizācijām, darbojas ar starptautisko fondu programmām, kā arī pārauga Jaunos Eiropas Federālistus. Tāpēc piedāvājam iepazīties ar šī gada viceprezidentu ārlietās JĒKABU DZENĪTI un viņa pārdomām par biedrības kopsapulci, kā arī darbību Klubs “Māja”.

– Lūdzu iepazīstini lasītājus ar sevi.
          Pamatā es atbildu par komunikāciju ar mūsu partneriem un citām organizācijām, taču vēl viena svarīga manas ikdienas sastāvdaļa ir JEF. Jaunie Eiropas federālisti ir vienība par kuru pagaidām vēl esmu atbildīgs un viņas darbībā esmu ļoti investēts. 🙂

– Pastāsti, vai esi apmeklējis kādu no iepriekšējām kopsapulcēm.
Esmu bijis vienā kopsapulcē, kur man bija tas gods gan kandidēt, gan viņu vadīt, tāpēc varu teikt, ka man ir bijusi visnotaļ savdabīga kopsapulču pieredze. Neskatoties uz to visu, varu teikt, ka tas ir foršs brīdis organizācijai un pašiem biedriem. Tāpēc es noteikti vēlos apmeklēt kopsapulces arī turpmāk.
– Kāpēc kopsapulce ir tik svarīga biedrībai un tās biedriem?
Tas ir kā jauns starts organizācijai, biedri ir labāk informēti par biedrības darbību, tiek ievēlēta jauna komanda – valde – kas atbildēs par organizācijas darbību un, pats galvenais, par kopābūšanas sajūtu.
– Kāpēc biedriem būtu jāapmeklē kopsapulce?
Kopsapulce ir vislabākā vieta, kur iegūt visjaunāko informāciju par Hausu. Vienkārši sakot, tā ir vieta, kur atkal satikt savus Hausa draugus, valdi un citus biedrus, tā pat kā Hausa dzimšanas dienā.
– Ko tu visvairāk sagaidi no kopsapulces?
Es visvairāk sagaidu jaunās padomes ievēlēšanu. Man ir tik liels prieks par faktu, ka šogad ir tik daudz kandidātu uz tik dažādiem amatiem, kā arī, ka cilvēki izrāda vēlmi augt pašiem un izaicināt arī citus.
– Ko biedri var sagaidīt šogad no kopsapulces?
Man šķiet, ka nekad nav bijis tik daudz informācijas par šī gadā padarīto, kā tas būs šogad. Zinu, ka katrs valdes loceklis prezentēs savu padarīto, kā arī tiks izrunāts šī gada pārskats.
– Kāds bija iemesls kandidēt uz viceprezidenta ārlietās amatu?
Nopietnā atbilde būtu, ka man likās, ka tās būtu laba iespēja man pašam augt un attīstīties, kā arī pozitīvi pārstāvēt organizāciju. Nenopietnā atbilde būtu, ka organizācija ir forša vieta, kur pavadīt laiku, un es gribēju mazliet paārdīties birojā.
Pastāsti par sajūtām, darbiem, grūtībām strādājot šajā pozīcijā?
Godīgi sakot, bieži vien ir grūti izvērtēt savu darba kvalitāti, bet tā ir tikai daļa no darba. Kad es sāku darbu, man nācās iepazīt vienību JEF gandrīz no nulles, bet tagad es nevaru iedomāties hausu un savu ikdienu bez tā. Grūti noteikti bija sākumā, jo bija tik daudz nesaprotamā un neskaidrā, bet tagad jau ir drusku vieglāk. 🙂
– Kādi ir viceprezidenta ārlietās pienākumi, uzdevumi Klubs “Māja”?
Tu un prezidents esat galvenie, kas pārstāv organizāciju. Jāspēj runāt par gandrīz visu un galvenais jābūt pārliecinātiem, taču tas īstenībā ir ļoti forši, jo bieži ir jāsadarbojas ar līdzīgi domājošiem jaunatnes darbiniekiem. Vienīgi ir svarīgi nebaidīties kļūdīties, jo tas gadās bieži, svarīgi ir prast mācīties un iet tālāk.
– Kas ir viena lieta, kuru tu paņemsi līdzi pēc darba valdē?
Noteikti es ņemšu vairāk par vienu lietu. Darbs valdē man iemācīja ļoti daudz par mani, par jauniešiem un par to, kā vadīt un deleģēt pienākumus. Svarīgi ir uzticēties citiem un ļaut mazāk pieredzējušiem darīt sarežģītās un interesantās lietas. 🙂
– Kādi ir tavi turpmākie plāni pēc kopsapulces?
Es domāju kandidēt un turpināt darbu valdē. Ļoti mīlu darbu Hausā un pagaidām nekur nevēlos doties. 😉
– Novēlējums vai ieteikums biedriem, jaunajai valdei.
Iemācīties visiem kopīgu balansu starp nopietno un nenopietno, kā arī neuztvert vienmēr sevi tik nopietni. Kā Marats ir teicis – “Mēs taču esam tikai jaunieši”.
– Jebkas cits ko vēlies piebilst intervijas lasītājiem.
Gaidīšu jūs hausā! Ja gribat darboties, padodiet man ziņu, atradīsim darbus 😀

 

Interviju veica
Kārlis Gailums