Intervija ar Maratu Abdullajevu

Viena no lielākajām vienībām biedrībā ir Eiropas klubi, kas ir izveidoti daudzās Latvijas skolās. Lai šādu skolu tīklu būtu iespējams uzturēt darbīgu, kā arī palīdzētu jauniešiem īstenot dažādus projektus, kas virzīti uz Eiropas izzināšanu ir nepieciešams vienības koordinators. Tāpēc turpinot kopsapulces interviju ciklu, piedāvājam jums iepazīties ar Klubs “Māja” nacionālo vienību koordinatoru – MARATU ABDULLAJEVU un viņa darbību hausā, kā arī uzzināt – kāpēc piedalīties kopsapulcē ir tik svarīgi!

– Lūdzu iepazīstini lasītājus ar sevi.
Esmu Marats jeb, kā mani jauki ir iedevuši iesauku biedrībā, Maratatatas. Biedrībā es jau darbojos 3 gadus. Atceros, kā pirmo reizi, kad ierados uz Hausa biroju (tolaik šaurajās LU SZF telpās), biju ļoti satraucies, jo domāju, ka mani nepieņems par biedru un nezināju neko par politiku, bet šobrīd saprotu, ka pieteikšanās par biedru bija viens no labākajiem lēmumiem līdz šim. Esmu iepazinis tik daudz lieliskus un līdzīgi domājošus jauniešus, un tik daudz atziņas par sevi. Es patiešām varu apgalvot, ka es nezinu kur es būtu, ja nebūtu pirms 3 gadiem augustā pieteicies par biedru.
Paldies toreizējai viceprezidentei iekšlietās (sveiciens Laumai) par apstiprināšanu! 😀
Pašlaik biedrībā koordinēju Eiropas klubu darbību, atbalstu jauniešus reģionos un uzturu jauku komunikāciju gan ar jauniešiem, gan ar Eiropas klubu konsultantiem (skolotājiem). Tāpat veidoju dažādus pasākumus reģionu jauniešiem, dodos vizītēs un visādi citādi atbalstu ikvienu jaunieti, kas nāk  ar savu enerģiju darboties biedrībā. 🙂
– Pastāsti, vai esi apmeklējis kādu no iepriekšējām kopsapulcēm.
Esot biedrībā 3 gadus, esmu apmeklējis katru biedrības kopsapulci. Spožākā un tai pat laikā arī pieredzi bagātinošākā atmiņa ir mana pirmā kopsapulce, kas arī bija pirmais pasākums, kuru apmeklēju. Smieklīgi, jo tas arī bija pirmais pasākums, ko biedrībā organizēju.  Jā, tieši tā!  Šo pieredzi nekad neaizmirsīšu.
– Kāpēc kopsapulce ir tik svarīga biedrībai un tās biedriem?
Kopsapulce ir nozīmīgs rīks, ar kura palīdzību biedrība tiešā un praktiskā veidā var praksē pielietot vienu no galvenajām vērtībām, par ko tā iestājas – demokrātija. Jāatceras, ka šī kļūst par vērtību tikai tad, ja pastāv cilvēku grupa – biedri, kas ir gatavi līdzdarboties un balsot. Papildus, kopsapulce ir lielisks veids, kā satikt jaunus un arī sen neredzētus biedrus vienuviet, lai kopīgi ar tiem aprunātos – gan par nopietnām, gan nenopietnām tēmām!
– Ko tu ar nepacietību sagaidi no kopsapulces?
Šogad – citādi kā iepriekšējos gadus – uz vairākām pozīcījām kandidē vairāk, kā 1 jaunietis. Būs intriģējoši! Sagaidu, ka tiks ievēlēti jaunieši, kuri ar savu enerģiju un entuziasmu spēj aktivizēt citus jauniešus !
– Kāds bija iemesls kandidēt uz nacionālo vienību koordinatora amatu?
Ticība. Ticība, ka reģionu jauniešiem piemīt tāda pati degsme un enerģija par aktivīsmu, kā “lielo pilsētu” jauniešiem. Ticība sekmīgi arī vainagojās. Par spīti pandēmijai, izdevies iedvesmot milzum daudz jauniešu. Šī gada laikā esmu virtuāli pabijis – Venstpilī, Daugavpilī, Bauskā, Ādažos, Baldonē, Salaspilī un Salā. Esmu saticis patiešām daudz jauniešu. Šie visi jaunieši sniedz patiešām bumbu, kas uzlādēta pilna ar  motivācijas un enerģijas lādiņiem, kas liek ar degsmi turpināt darboties arī tālāk!
– Kādi ir nacionālo vienību koordinatora pienākumi, uzdevumi Klubs “Māja”?
Esot atbildīgajam par Eiropas klubiem, ir svarīgi vispirms saprast pie sevis, kurā no jomām plāno darboties. Komunikācijas nostiprināšana, Eiropas klubu attīstība, pasākumu organizēšana – šīs ir jomas, kuras es izvirzīju par prioritārām. Labi ir tas, ka ir iespēja katram pārstāvim izvirzīt savas prioritātes, bet jāatceras, ka tām tiešā vai netiešā veidā jāvirzās uz attīstības un kapacitātes celšanu.
– Kas ir viena lieta, kuru tu paņemsi līdzi pēc darba valdē?
Ir patiešām sarežģīti nosaukt vienu lietu. Es centīšos… Piederības sajūta, esot komandā, ir kaut kas, ko neaizmirsīšu – kopā bijām gan priekos, gan bēdās, gan enerģijas pilni, gan noguruši. Bieži vien sanāca pat tā, ka komandu redzēju biežāk par savu ģimeni! Es par šo faktu nesūdzos, es izbaudīju katru brīdī, ko pavadīju kopā ar savu komandu – savu otro ģimeni 🙂
– Novēlējums vai ieteikums biedriem, jaunajai valdei.
Neaizmirstiet vienmēr gadāt par to, lai plaukts, kurā stāv tēja un cepumi ir piepildīts ar tiem 🙂

Interviju veica
Kārlis Gailums