Intervija ar Keitu Dīcmani

Šajā interviju ciklā esam iepazinuši jau četrus no pieciem Klubs “Māja” valdes pārstāvjiem. Kā nākamo iepazīsim valdes amatu, kas atbild par ANO jauniešu delegātu programmas un starptautisko tīklu pārstāvniecību valdē. Tāpēc piedāvājam iepazīties ar šī gada starptautisko vienību koordinatores KEITAS DĪCMANES domām par kopsapulces nozīmi un viņas darbību Klubs “Māja”.

– Lūdzu iepazīstini lasītājus ar sevi.
Mani sauc Keita, darbojos Klubs “Māja” kā Apvienoto Nāciju Organizācijas Latvijas Jauniešu delegātu programmas koordinatore. Pārsvarā savu prātu nodarbinu ar jautājumiem par to, kā labāk Latvijas jauniešiem pastāstīt par ANO, kā jauniešus iesaistīt aktivitātēs ar ANO tematiku un kā jauniešu viedokli labāk pārstāvēt ANO.

– Pastāsti, vai esi apmeklējusi kādu no iepriekšējām kopsapulcēm.
Esmu piedalījusies vienā Klubs “Māja” kopsapulcē, kas notika tieši pirms gada. Šajā kopsapulcē kandidēju uz biedrības valdes amatu, tāpēc biju nedaudz uztraukusies, taču viss noritēja veiksmīgi un te nu es esmu – gadu vēlāk un apmierināta ar piedzīvojumiem pilnu pieredzi biedrībā.
– Kāpēc kopsapulce ir tik svarīga biedrībai un tās biedriem?
Kopsapulce ir lieliska iespēja satikt citus Klubs “Māja” jauniešus, kurus ikdienā satikt nesanāk. Tieši šādas kopā sanākšanas ir lieliska augsne jaunām idejām un iespējām.
Kāpēc citiem biedriem būtu jāapmeklē Klubs “Māja” kopsapulce?
Kā Klubs “Māja” biedram dalība kopsapulcē ir viens pienākums, ko vajadzētu izpildīt. Taču, protams, tā ir lieliska iespēja satikt jaunus cilvēkus un biedrības vadību.
– Ko ar nepacietību sagaidi no šī gada kopsapulces?
Mani interesē, kā izvērtīsies statūtu grozījumi un izskatīsies jaunā Klubs “Māja” valde.
– Ko biedri var sagaidīt šogad no kopsapulces?
Šo gan es paturēšu noslēpumā 😉
– Kāds bija iemesls kandidēt uz starptautisko vienību koordinatores amatu?
Mani ļoti interesē starptautiskās attiecības un starptautiskās organizācijas, tāpēc šis amats šķita piemērota vieta, kur apvienot manas intereses un praktisku darbību, iesaistot Latvijas jauniešus starptautiskajā diskursā par globāliem jautājumiem.
Pastāsti par sajūtām, darbiem, grūtībām strādājot šajā pozīcijā?
Kā jebkuram vadītājam, amats ir liela atbildība pret visām iesaistītajām pusēm – jauniešiem, komandu, sadarbības partneriem. Šāda atbildība bieži uzliek papildus satraukumu ikdienas gaitām, taču tā piepildījuma sajūta, kas rodas pēc veiksmīgi pabeigta projekta vai pasākuma ir tā vērta.
– Kas ir viena lieta, kuru tu paņemsi līdzi pēc darba valdē?
Savas darbības laikā esmu iemācījusies, cik svarīga ir komandas komunikācija un saliedētība. “Neviens cilvēks nav vientuļa sala” kā teicis angļu literāts Džons Donne. Šis citāts ļoti attiecās uz darbību biedrībā un projektos. Komunikācija un savstarpēja sapratne ir atslēga.
– Kādi ir tavi turpmākie plāni pēc kopsapulces?
Pēc kopsapulces plānoju pievērsties studijām, taču turpināšu savu darbību ANO Jauniešu delegātu programmā kā padomniece.
– Novēlējums vai ieteikums biedriem, jaunajai valdei.
Veiksmi, izturību un savstarpēju sapratni. Pārējais būs!

Interviju veica
Kārlis Gailums