Jauniešos ir enerģija! Par to pārliecinājāmies 9.-10.aprīlī CAP 3.0 apmācībās, kuras norisinājās mūsu draugu telpās – jauniešu centrā “Kaņieris”.

Katru gadu Klubs “Māja” organizē CAP apmācības, kuras galvenais mērķis ir celt organizācijas kapacitāti, bet, protams, arī dot jauniešiem zināšanas un veicināt saliedētību savā starpā. Šīs apmācības organizēja RCO vienība (Rīgas Centrālā organizācija) savas vienības biedriem. 

Kopā pulcējāmies 30 aktīvi jaunieši un šie visi 30 sastāvēja no – organizatoriem, valdes pārstāvjiem, 20 dalībniekiem, no kuriem 15 dalībnekii apguva pasākumu organizēšanas prasmes un 5 dalībnieki apguva mentoru prasmes. 

Lektore Kristīne Tjarve iepazīstināja mūs ar pasākumu producēšanu un pasākumu komunikāciju. Jeb dažādām svarīgām lietām, kuras noteikti jāzina pasākumu organizatoriem. Apmācībās 15 dalībniekiem bija iespēja izplānot savu pasākumu no A līdz Z. Radās tādas idejas kā jauno mākslinieku festivāls, debates u.c. Protams, dalībnieki iepazinās arī ar to, kas ir Klubs “Māja”, kā arī nodevām dažādas zināšanas, kas viņiem ļautu Klubs “Māja” darboties vienkāršāk un aktīvāk, kā piemēram, Canva darbnīca, zīmola rokasgrāmata. Jaunieši atpūtās, spēlējot improvizācijas spēles. 5 biedriem bija iespēja, kopā ar pieredzējušo lektori Aivu, uzzināt metodes, kā mentorēt grupās un individuāli. 

Divas nedēļas pēc apmācībām tikāmies Klubs “Māja” birojā, lai kopīgi pie tējas tases pārrunātu radušās emocijas, iegūto pieredzi un lai nu jau jaunie mentori palīdzētu pārējiem dalībniekiem ar pasākuma īstenošanu un iesaisti Klubs “Māja”. 

Projekta komanda saka paldies visiem palīgiem un jo īpaši RD IKSD. Projekts tapa pateicoties RD IKSD izsludinātajam konkursam “Jaunatnes organizāciju kapacitātes stiprināšanas konkurss”. 

(Rakstu veidoja Sintija Beitāne – “CAP 3.0” projekta vadītāja un Klubs “Māja” RCO vadītāja )