Projekts “Esi aktīvs!”

“Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai” uzsākusi projektu “Esi aktīvs!”, kas radīts ar mērķi iedvesmot, iesaistīt un izglītot reģionu jauniešus kļūt pilsoniski aktīviem un attīstīt viņu līderības prasmes! Projekta mērķauditorija ir Dobeles, Rēzeknes, Saldus, Ventspils, Engures, Siguldas, Jēkabpils jaunieši.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Uzskatām, ka Latvijas reģionu jauniešiem jāpievērš lielāka uzmanība, jo bieži aktivitātes norisinās Rīgā, jauniešiem tās ir grūti sasniedzamas un nepieejamas. Līdzīga situācija ir arī ar reģonu jauniešu iesaisti un izglītību par tēmām kā neformālā izglītība, lēmumpieņemšanu un  Eiropas Savienību. Tā kā liela daļa aktīvāko biedrības biedru ir tieši no reģioniem, zinām, ka reģionos apslēpts liels potenciāls un pilsoniskā iesaiste ir iespējama!

Projekta gaita:

Projekta ietvaros dodamies uz  Dobeles, Rēzeknes, Saldus, Ventspils, Engures, Siguldas, Jēkabpils novadiem, lai jauniešiem dažādos veidos pasniegtu informāciju par Eiropas Savenību, dažādām iesaistes iespējām savā reģionā, Latvijā un Eiropas Savienībā, attīstītu un atbalstītu jauni līderu paaudzi.

Septembris-novembris bija pilns vizīšu pie jauniešiem Eiropas klubos, pašpārvaldēs un jauniešu centros.

Janvārī ieguvām zināšanas un praktisku pieredzi no Madaras Melnes-Tomsones par to, kā veiksmīgi uzstāties publikas priekšā.

Janvāris-marts atvēlēts skolu vizītēm, kurās ar jauniešiem diskutējam par iesaistes iespējām reģionos, Eiropas Savienības plašajām iespējām un institūcijām, atbalstījām Eiropas klubu darbību skolās un iedvesmojām jauniešus iesaistīties savas skolas, reģiona un valsts uzlabošanā.

Projekts nu jau ir sasniedzis finiša taisni, bet aizrautīgie jaunieši palikuši ar mums un turpina darboties! Paldies, ka bijāt un iesaistījāties!