fbpx

KLUBS "MĀJA AKTUALITĀTES"

MŪSU PAVEIKTIE DARBI MARTĀ:

 • Biroja komandai pievienojusies projektu asistente – Renāte Lavrinoviča!

  Renāte pie mums strādā NVA programmas „Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” projekta ietvaros, ko martā mums apstiprināja uz 6 mēnešu periodu.

  Renāte par sevi raksta tā: “Izvēlējos darboties Klubs “Māja”, jo man patīk cilvēki, kuri šeit darbojas, un darbu organizācijā redzu kā iespēju papildināt jauniešu dzīvi Latvijā. Hausa dzīvē ceru izpalīdzēt ar mana piedzīvojuma garu un humora devu jebkurai situācijai. Paralēli studēju RSU programmā “Organizāciju un menedžmenta socioloģija”.” 

 • Klubs “Māja” piedalījies Latvijas Jaunatnes Padomes Kongresā, kurā tika apstiprināts 2020.gada pārskats, 2021.gada plāns, ievēlēts LJP revidents, kā arī jauns valdes loceklis Elīza Brūklena un uzņemtas 11 jaunas organizācijas.
 • Izveidots vēstules paraugs sponsoru uzrunāšanai, ko biedri drīkst izmantot biedrības, Eiropas Kluba vai funkcionālās vienības vajadzībām. Paraugs pieejams šeit.
 • Sabiedrības integrācijas fondā iesniegts projekts sadarbības veicināšanai starp latviešiem un mazākumtautību pārstāvjiem – aicinām Rīgas un Daugavpils skolas pieteikties dalībai, rakstot projekta vadītājam uz raivis@klubsmaja.lv

MARTA VALDES SĒDĒ NOLEMTAIS:

 • Uzņemti jauni biedru kandidāti – Aurēlija, Evelīna, Artis, Mihails, Eva, Kārlis
 • Apstiprināts Rīgas Teikas vidusskolā dibinātais Eiropas klubs “Teika par Eiropu”

AIZVADĪTIE NOTIKUMI

BIEDRU APMĀCĪBAS < INSERT HERE >

2021. gada 6. martā Klubs “Māja” biedri tikās virtuālās apmācībās par CV un personīgā zīmola veidošanas pamatprincipiem. 

Pasākumu atklāja komunikācijas aģentūras “FOX CONSULTING” pārstāves un savas jomas profesionāles, Daniela un Lauma, kuras jauniešiem pastāstīja par to, kā izveidot sociālo tīklu brendu un, kāpēc to ir svarīgi veidot un uzturēt labā formā.

Otrās runātāja bija Vineta Bērziņa – karjeras koučs un talantu piesaistes speciāliste. Vineta Hausistiem deva piemērus veiksmīgai CV un motivācijas izveidei, kā arī sniedza padomus, kas palīdz sagatavoties veiksmīgai darba intervijai. 

Apmācību otrajā daļā dalībnieki tika dalīti breakout rooms (virtuālajās istabās), kurās notika darba grupas saistībā ar kādu no lekcijām. Pirmajā telpā jauniešiem bija iespēja likt lietā savas zināšanas par personisko zīmolu, taču otrā – atsvaidzināt zināšanas par nevainojama CV veidošanu un LinkedIn profila atjaunošanu.

Neliels atskats uz pasākumu pieejams šeit: Biedru apmācības

ANO JAUNIEŠU DELEGĀTU PROGRAMMAS DISKUSIJA AR IEVU ILVESU "YOUTH, DISINFORMATION AND DIGITALISATION"

Stundu ilgās sarunas laikā Latvijas Jauniešu delegāte ANO un JDP komanda apsprieda dažādus ar dezinformāciju un digitalizāciju saistītus tematus.

Runājām ne tikai par to, kādas priekšrocības digitalizācija ir nesusi, bet arī par to, kādi ir izaicinājumi digitālajā informatīvajā telpā. Melu un patiesības izplatīšanās ātrumi tiešsaistē saistīti gan ar psiholoģiskiem efektiem, gan arī sociālo tīklu arhitektūru un peļņas gūšanas modeli, tādēļ Ilvesa akcentē, ka valdībām ir jāsper soļi pretī šo uzņēmumu un informatīvās telpas regulēšanai.

Vairāk uzzini, noklausoties sarunas ierakstu šeit: Youth, Disinformation and Digitalisation Talks with Ieva Ilvesa

JAUNO MĀKSLINIEKU PLATFORMAS “DE.ĢENERĀCIJA” VIRTUĀLĀS IZSTĀDES “VERNOREKSIJA” LITERĀRIE DARBI

Palūkojies ārā pa logu! Ārpus siltā hausiņa ir sadīguši pirmie pavasara asni un ikviens no mums izjūt mazas pulsācijas un ilgas pēc pavasarīgās romantikas.

Par to arī viennozīmīgi pārliecinājāmies, kad kā šaha lauciņi De.ģenerācijas sociālajos tīklos sāka izkārtoties izstādes “Vernoreksija” dalībnieku pirmie darbi, sniedzot neviltotu literāro baudījumu ne tikai virtuālās izstādes apmeklētājiem, bet arī pašiem – pasākuma rīkotājiem.

Izsakoties dalībnieces LaVe vārdiem, arī šis atskats ir tikai “tādi konkrēti un reizē nekonkrēti stāstījuma teikumi, tieši tādi paši kā dzejoļu rindas – pāris novērojumi [..]” par jau aizritējušo pasākuma prelūdiju.

Noteikti dodies apskatīt literārās daļas skatuves dekorācijas mākslinieku platformas De.ģenerācijas Instagram kontā un Facebook profilā, kurām jau no 5. aprīļa pievienosies arī otrās kategorijas darbi – vizuālizācijas.

Atgādinām, ka līdz pat 7. aprīlim vari paspēt parādīt savu talantu audiovizuālajā kategorijā, aizpildot pieteikuma anketu De.ģenerācija mājaslapā

unnamed (7)

NODERĪGAS IESPĒJAS:

DOMNĪCA "PRĀTA VĒTRA"

Klubs “Māja” aicina Tevi piedalīties 6.aprīlī plkst.15:00 un 13.aprīlī plkst.15:00 domnīcā “Prāta Vētra”. 
 
Pasākumā, kurš domāts tieši Eiropas klubu jauniešiem, runāsim par medijpratību, kritisko domāšanu un jauniešu līdzdalību, kā arī ģenerēsim jaunas idejas pasākumiem.
 
Pieteikšanās anketa: ej.uz/EKdomnica

FOKUSGRUPAS DISKUSIJAS PAR MIGRĀCIJU

“Klubs “Māja” aicina jauniešus piedalīties fokusgrupas diskusijā par migrāciju!

Tiek meklēti jaunieši 16 – 30 gadu vecumā no dažādiem Latvijas reģioniem. Diskusijas laikā būs iespēja izteikt savu viedokli un dalīties personīgajā pieredzē saistībā ar migrāciju. Iepriekšējas zināšanas par tēmu nav nepieciešamas!

Piedalies viedokļa izteikšanā un nopelni mazu balvu no Klubs “Māja”!

Sīkāka informācija un pieteikšanās atrodama šeit.

Fokusgrupa tiek veidota projekta “Esmu Eiropietis” ietvaros ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu. Projekta ietvaros paustie viedokļi neatspoguļo Komisijas viedokli.

PIESAKIES PROJEKTA "ESMU EIROPIETIS" KOMANDĀ

Piesakies darboties projekta “Esmu Eiropietis” komandā un saņem vērtīgu pieredzi un skaistu ierakstu CV – projekta asistents biedrībā.

Biedriem ir iespēja iesaistīties projekta realizācijā, organizējot konferenci, iesaistoties publicitātes materiālu izstrādē un mājaslapas rediģēšanā, u.c. veidos, kas jaunietim pašam šķitīs pievilcīgi.

Par dalību projektā tiks aprēķinātas brīvprātīgā darba stundas un izsniegts sertifikāts. Piesakies darboties šeit.

IESPĒJA DOTIES APMAIŅĀ UZ VĀCIJU

2021.gadā turpināsies tradīcija un vasarā jauniešiem būs iespēja doties apmaiņā uz Vāciju! 

Apmaiņas programma, kā jau katru gadu notiksies mazā ciematā Broellin, netālu no Berlīnes.

Apmaiņā piedalīsies jauniešu grupas no Vācijas, Polijas Igaunijas un Latvijas. Šogad apmaiņas nosaukums ir “Burning boxes” un mērķi ir: iedrošināt jauniešus uzņemties savu iniciatīvu, paplašināt savu komforta zonu un palikt vēl sociāli aktīvākiem. Visas apmaiņas laikā dalībnieki būs sadalīti pa četrām darba grupām: teātris, mūzika, dejošana/hip hop un kino.

Pieteikšanās tiks izsludināta Klubs “Māja” Facebook profilā. Nepalaid garām iespēju! 

JAUTĀJUMI & ATBILDES

RĪKI UN PLATFORMAS, KAS PIEEJAMI KLUBS "MĀJA" BIEDRIEM

 • Zoom platforma 
 • Mentimeter
 • Kahoot!
 • Canva Pro
 • Adobe
 • Google Workspace
 • Hausista mugursoma (Google Drive)

Par piekļuves iegūšanu vari rakstīt uz e-pastu: komanda@klubsmaja.lv 

PAR BIEDRU NAUDU:

KLUBS "MĀJA" REKVIZĪTI

Biedrība “Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”
Reģistrācijas numurs: 40008009648
Juridiskā adrese: Tērbatas iela 74a, Rīga, LV-1001
IBAN kods: LV12HABA0551043721581
Banka: “SWEDBANK” AS BIC/S.W.I.F.T.: HABALV22