fbpx

KLUBS "MĀJA" AKTUALITĀTES

JŪNIJA VALDES SĒDĒ NOLEMTAIS:

 • Uzņemti jauni biedru kandidāti – Pamela, Evelīna un Katrīna.

AIZVADĪTIE NOTIKUMI

Diskusija ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Starptautiskās tiesību komisijas (STK) vēlēšanu kandidātiem un ANO Jauniešu delegātiem

3. jūnijā plkst.16:00 norisinājās diskusija ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Starptautiskās tiesību komisijas (STK) vēlēšanu kandidātiem un ANO Jauniešu delegātiem, ko moderēja Latvijas Jauniešu delegāte ANO Natālija Knipše.

Pieci kandidāti no Japānas, Jaunzēlandes, Kenijas, Argentīnas un Latvijas runāja par jauniešiem svarīgām tēmām un kā tās saistās ar Starptautiskās tiesību komisijas darbu. Apskatāmās tēmas bija par klimata krīzi, datu aizsardzību un pašu STK darbību.

Sīkāks atskats pieejams šeit: A Fresh Look at ILC: Interactive Discussion with ILC Candidates and Youth Delegates

Erasmus+ apmaiņas projekts "Burning boxes" Vācijā

Apmaiņas projektā piedalījās 32 jaunieši no četrām valstīm: Polijas, Vācijas, Igaunijas un Latvijas. Šis projekts jau notiek vairākus gadus, katru gadu par citu tēmu. Šogad tēma bija par savu komforta zonu un savu robežu pārkāpšanu, tāpēc visi dalībnieki bija sadalīti pa trīs workshop grupām: teātra, mūzikas un dejas. Projekts ilga 10 dienas, pēc kurām katrai no grupām bija jāuzstājas ar savu priekšnesumu.

Katru dienu no rīta plkst. 10:00 bija rīta rosme, kuru vadīja kāda no valstīm, mēs izdomājām, ka viņiem noteikti vajadzētu iemācīt Genovevas deju, pēc kuras, saprotami visiem sāpēja kājas. Pēc rīta rosmes parasti sekoja 2 stundu ilga workshop sesija, pēc kuras visi dedzīgi steidzās uz pusdienām. Kopumā starp visām sesijām, ēšanām un citām aktivitātēm bija daudz brīvā laika, kurā varēja atpūsties un parunāties ar citiem jauniešiem, spēlēt galda tenisu, badmintonu, volejbolu vai futbolu. Pēdējā projekta dienā tika sagaidīts saullēkts, pirms kura pie ugunskura katram bija iespēja sadedzināt savu “kasti”, kura ir kā metafora emocijām vai sajūtām, kuras ikdienā slēp un neizrādi, tāpēc arī tāds nosaukums “Burning boxes”.

Manuprāt, visi projektā iesaistītie jaunieši varētu piekrist, ka neviens negaidīja, ka nieka 10 dienās var tik daudz ko uzzināt par sevi un tik ļoti satuvināties ar sākumā šķietami svešiem jauniešiem, un, protams, ka dejot lietainā naktī vienam mežā dod pārsteidzamu brīvības sajūtu.

Projekta "Esmu Eiropietis" aktualitātes

Sekot līdzi jaunākajām projekta “Esmu Eiropietis” aktualitātēm vari projekta mājaslapā: ESMU EIROPIETIS

NODERĪGAS IESPĒJAS:

#VIDEIDRAUDZIGAVASARA - izaicinājums jauniešiem

Klubs “Māja” veido sociālo tīklu kampaņu par zaļo dzīvesveidu un dabas aizsardzību, kurā kopā ar jauniešiem un ekspertiem aplūkos dažādas ar vidi un tās aizsardzību saistītas tēmas.

Sociālo tīklu kampaņas ietvaros jaunieši tiek aicināti piedalīties Instagram izaicinājumā #VIDEIDRAUDZIGAVASARA, kurā parāda, kā viņi pavada vasaru videi draudzīgi: šķiro atkritumus, izmanto daudzreiz lietojamās ūdens pudeles, izmanto dažādus videi draudzīgus produktus, stāda kokus vai dara jebko citu, kas palīdz videi. Nosacījumi, lai piedalītos izaicinājumā: ievieto savā Instagram storiju vai postu, ietago Klubs “Māja” un lieto #videidraudzigavasara. 

Seko līdzi sociālo tīklu kampaņai šeit: Klubs “Māja” Instagram

Semināri uz Latvijas jauniešu centriem Klubs "Māja" projekta "Pilsoniski aktīvi jaunieši reģionos" sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu ietvaros

Lai sasniegtu jauniešus, kas neapmeklē mācību iestādi (NEET), kā arī strādājošos jauniešus un tiem sniegtu vispusīgas zināšanas un kompetences ar mērķi nodrošināt to kvalitatīvu iesaisti sabiedriskajos procesos, jūlijā tiks organizēti četri liela mēroga semināri Latvijas reģionos.

Semināru ietvaros jauniešiem tiks radīta drošības sajūta un uzticība demokrātiskajai sistēmai, kā arī izpratne par to, kā uzlabot procesus un izmantot tos kopējā labuma sasniegšanai. Tāpat arī informētība par jauniešu organizācijām un iesaistes iespējām attīstīs viņu piederības sajūtu savai demogrāfiskajai grupai dziļākā līmenī, kā tikai piederību vienai vecuma kopai, veicinot sociālo kohēziju. 

Semināros jauniešiem caur dažādām metodēm tiks veicināta izpratne par politiku un pilsoniskās līdzdalības nozīmi demokrātijas stiprināšanai. Semināru laikā notiks izglītojoša sesija par to, kā jaunietis var savā un citu labā izmantot demokrātisko sistēmu un tiks īstenotas vairākas tālāk minētās metodes:

 • Eiropas Parlamenta simulācijas spēle;
 • Pilsoniskās iniciatīvas izstrādes darbnīca, veidojot pašvaldībai iesniedzamu ierosinājumu;
 • Izglītojošas lekcijas par reprezentatīvo demokrātiju un sistēmu;
 • NVO valdes sēdes izspēle, lemjot par organizācijas tālāko virzību ar interešu aizstāvību.

 

Galvenā problēma, kas ar semināriem tiks risināta: jauniešiem politika bieži vien ir nesaprotama un pārāk sarežģīta, tāpēc jaunieši nevēlas iedziļināties un riskēt ar iesaistīšanos politikā. Semināra gaitā tiks pielietotas metodes, kas padarīs jauniešiem politiskos procesus jautrus un vienkārši saprotamus. Semināri ir paredzēti, lai izglītotu un pilnveidotu jauniešu izpratni par politisko situāciju un pavēstītu to “jauniešiem saprotamā valodā”.

"Ieskatpunkts" Projektu Bankā

Jauno mākslinieku platformas De.ģenerācijas paspārnē tapušais projekts “Ieskatpunkts” ir tikai pāris soļu attālumā no tā, lai sasniegtu plašāku auditoriju un startētu Latvijas kultūrtelpā kā īpatnējs, daudzslāņains un sociāli aktīvs grāmatžurnāls.

Mēs – “Ieskatpunkta” veidotāji – esam pilni dedzības uzrunāt Tevi caur grāmatžurnāla lappusēm, parādot, cik nozīmīga un savā ziņā arī neaizvietojama ir nepieciešamība ne tikai zināt, bet arī domāt. Domāt tālāk. Domāt plašāk.

Lai Tev, lasītāj, grāmatžurnāls sniegtu ne tikai vērtīgu un kvalitatīvu (ie)skatpunktu visdažādākajās indivīduāli un sabiedrībiski būtiskās tēmās, esam likuši lietā ne tikai vārdus, bet arī dzejas ritmu, fotogrāfijas, ilustrācijas un pat multimediālus līdzekļus. Līdztekus informatīvajai un žanriskajai daudzveidībai grāmatžurnāls īpašs ar to, ka pie lasītājiem nonāks divās valodās – latviešu un angļu –, tādējādi esam gatavi spert soli tālāk un izaicināt savus līdzgājējus ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un citviet pasaulē.

Ja Tev rūp sava un sabiedrības izaugsme un esi gatavs izkāpt no “kastes”, kļūsti par vienu no ziedotājiem platformā projektubanka.lv

Tieši Tavs finansiālais atbalsts var būt izšķirošs, lai ambiciozā iecere un ilgtspējīgais mērķis tiktu realizēti līdz galam. Ziedojot “Ieskatpunktam”, Tu ne tikai saņemsi oriģinālas un personiskas pateicības dāvanas, bet arī dosi iespēju mums visiem kopā izaugt, tiecoties uz patstāvīgu un proaktīvu līdzdomāšanas procesu sabiedrībā, kā arī jaunrades kvalitātes un daudzveidības attīstību.

Vairāk info par grāmatžurnālu “Ieskatpunkts” rakstu zemāk gan virtuālajā dienasgrāmātā @ieskatpunkts iekš Instagram un leikocītu serpentīna @de.generacija profilos.

"Ieskatpunkts" un kameras acs

Ja Tevi saista fotografēšana un vēlies ne vien pilnveidot savas prasmes, bet arī tapt atpazīstams, šī iespēja ir kā radīta Tev! Lai papildinātu grāmatžurnālu “Ieskatpunkts” ar kvalitatīviem un interesantiem fotostāstiem, mākslas platforma De.ģenerācija izsludina konkursu, kurā Tev būs iespēja parādīt mums un plašākai auditorijai savu (ie)skatpunktu par sekojošām tēmām: eksistenciālisms, ceļošana, naktsdzīve, mūzika, paaudzes, atkarības, pilsētas jaunieši, es un mans dzimums, pasaules mazās vietas, Latvijas mīļvietas, iekļaušanās, robeža, laikmeta atblāzma cilvēkā.

Sūti savu(s) fotostāstu(s) uz de.generacija@klubsmaja.lv līdz 14. jūlijam un, iespējams, tieši Tu kļūsi par vienu no grāmatžurnāla satura veidotājiem!

Šī konkursa norise un tā rezultāti ne tikai palīdzēs De.ģenerācijas projekta pilnveidē, bet arī veicinās jauno mākslinieku izaugsmi, radošo darbību foto jomā un integrāciju jaunās žurnālistikas pasaulē. Šī unikālā iespēja popularizēt sevi un savus darbus plašākai auditorijai viennozīmīgi ir kā palīdzīga roka, kas radīta ar mērķi atbalstīt māksliniekus rast drosmi ar saviem darbiem uzrunāt sabiedrību.

"Ieskatpunkta" skaņa

Pēc Latvijas Universitātes un Latvijas Mākslas akadēmijas filozofijas doktora Igora Šuvajeva vārdiem, kataskopos (no grieķ. val – spiegs) ir kosmopolītiskās pasaules spiegi, izlūki un vērotāji – „Taču būtiskākais ir tas, ka būt „kataskopiskam” nozīmē būt apgaismotājam, t.i., izlūkot, izbaudīt notiekošo un pasargāt patieso.”

Būtībā, māksla ir spēle ar maņu. Māksla rakstīt, dzīvot, redzēt un augt ir cieši saistīta ar vizuālajām tirpām, kas skrējušas gar acu plakstiņiem. Kā žurnālisti, tā literāti vērpj vēroto vārdos, bet mūziķi – taktīs. Tāpēc iniciatīvai izvēlētās tematikas mērķis ir veicināt šo vērošanu un dokumentēt to melodijās.”

Ja, lasot šo, līdz pirkstu galiem un augšupielādes pogas aizskrēja rezonanses un dalītas vīzijas tirpiņas, piesakies rakstot mums uz e-pastu – de.generacija@klubsmaja.lv līdz 22.jūlijam.

Konkursa nolikumu, izklāstu sīkāk var apskatīt De.ģenerācijas mājaslapā. 

Ceram ieraudzīt arī kādu no ziņneša lasītāju vārdiem kolorītā projekta vidū!

JAUTĀJUMI & ATBILDES

RĪKI UN PLATFORMAS, KAS PIEEJAMI KLUBS "MĀJA" BIEDRIEM

 • Zoom platforma 
 • Mentimeter
 • Kahoot!
 • Canva Pro
 • Adobe
 • Google Workspace
 • Hausista mugursoma (Google Drive)

Par piekļuves iegūšanu vari rakstīt uz e-pastu: komanda@klubsmaja.lv 

PAR BIEDRU NAUDU:

KLUBS "MĀJA" REKVIZĪTI

Biedrība “Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”
Reģistrācijas numurs: 40008009648
Juridiskā adrese: Tērbatas iela 74a, Rīga, LV-1001
IBAN kods: LV12HABA0551043721581
Banka: “SWEDBANK” AS BIC/S.W.I.F.T.: HABALV22